Loading...
Dr. Kasım Altıntaş

HOMEOPATİ NEDİR ?

Kısaca benzeri benzer ile tedavi etmek diyebileceğimiz homeopati Alman Doktor Samuel Hahnemann tarafından geliştirilmiş bir tedavi şeklidir. Gerek klasik ilaçlar gerek bitkisel preparatlar karşıtlık ilkesi ile tedavide etkili olurken (bir semptomun zıddını oluşturanı tedavi edici olarak vermek. Kusma, anti kusma gibi) Homeopatideki işeyiş mekanizması benzerliktir.

Hastayı bir bütün olarak ele alıp zihinsel, fiziksel ve duygusal seviyelerde inceledikten sonra hastaya uygun remedinin verilmesidir. Hastalığı değil, hastayı baz alan kişiye yönelik bir yöntemdir. Tedavide kullanılan preparatlar bitki özleri, mineraller, elementler, hayvansal ürünlerden elde edilen özlerin bu alanda çalışan laboratuvarlarda belli oranlarda seyreltilmesi ile elde edilmektedir.

Amaç hastalığı oluşturan belirtilerin ortadan kaldırılması olmayıp hastanın tüm katmanlarında bir iyileşmenin olmasını sağlamaktır. Kişiselleştirilmiş tedavi şeklidir. Hasta ile ayrıntılı konuşmayı gerektiren bir tedavi şeklidir. Dolayısıyla kitlesel bir tedavi tekniği olmayıp tamamen kişiselleştirilmiş bir uygulamadır.

Dünya sağlık örgütü tarafından da kabul görmüş olan, ülkemizde de Sağlık Bakanlığının Sertifika yönetmeliği ile doktor, diş hekimi ve eczacılara öğretilen bir uygulamadır. Avrupa Ülkeleri ve Amerika dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaktadır. 

Bu sitede yer alan tüm bilgiler ve görseller kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmış ve kullanılmıştır. Ticari bir amaç barındırmaz. Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sadece kullanıcının bilgi alması amaçlanmıştır.

BİZE ULAŞIN

ADINIZ SOYADINIZ
TELEFON NUMARANIZ
MESAJINIZ

ÇALIŞMA SAATLERİ

  • Hafta İçi:
  • 10:00-19:00
  • Hafta Sonu(Pazar Hariç):
  • 10:00-15:00