Loading...
Dr. Kasım Altıntaş

ESTETİK AKUPUNKTUR

MEİ ZEN AKUPUNKTURU

Akupunktur uygulamaları içinde gerek farklı uygulama şekli ve gerekse de bazı problemler üzerinde daha kuvvetli etki etmesi sebebiyle kullanılan özel bir akupunktur tekniğidir. Mei Zen’in anlamı ‘’Sağlıklı İnsan’’dır. Mei Zen akupunkturunun kullanıldığı alanlar:

        -Yüz estetiği

        -Boyun estetiği

        -Karın estetiği

        -Çocuğu olamayan (Sebebi olmayan infertilite) kadın veya erkeklerin tedavisinde

        -Üro-genital bölge sorunlarında

Bu akupunktur tekniğinde vücut akupunkturu ile hem özel bir iğneleme tekniği hem de özel iğneler kullanılır. Bu teknik daha sağlıklı olmak kaygısını taşıyan kişilerin sağlıklarının yüzlerine yansımasını, daha genç ve daha sağlıklı görünmelerini hiçbir yan etkisi olmayan ve tamamen doğal bir yöntemle elde etmelerini sağlamaya yarar.

Yüz, boyun ve karın estetiğindeki kullanımı ile amaç uygulanan bölgede cildin kendini onarması ve yenilenmesini sağlamak, elastin ve kollajen salgısını arttırarak güçlendirmektir. Böylelikle hafif çizgilerin kaybolması ve derin çizgilerinde keskinliğinde bir miktar hafifleme elde etmek mümkündür. Tabii bu arada sağlanan vücut regülasyonu sayesinde kişinin kendini daha sağlıklı ve zinde hissetmesi de önemli bir katkıdır. Mei Zen akupunkturu ile ilgili olarak Amerika’da çok sayıda klinik gözlem yapılmış ve halen yaygın olarak birçok akupunktur kliniğinde uygulanmaktadır.

Estetik problemlerinin farkında olup vücuduna herhangi bir müdahale yaptırtmayı veya toksik olma ihtimali bulunan kimyasalları enjekte ettirmek istemeyenler için ideal bir uygulamadır. Elde edilecek sonuçlar belki diğer yöntemler kadar keskin olmasa bile tamamen doğal ve sağlık açısından farklı kazanımlarının olması nedeniyle öncelikli olarak tercih edilebilir. Burada daha güzel sonuçlar elde edebilmek için kişinin sigara içmemesi, yeterli miktarda su tüketiyor olması, cildini nemlendirmesi, güneşlenirken güneş koruyucu kullanması, önerilen doğal anti-aging katkılarının hepsini sağlıklı bir alışkanlık olarak benimsemesi tedavinin etkilerinin çok çok daha fazla olmasını sağlar.

Mei Zen Akupunkturu sağlıklı etkileri kolaylıkla oluşturan bir anti-aging tedavisidir. Anti-aging tedavisi kişinin yaşlılık belirtilerini yavaşlatabilmesi ve sağlıklarını daha iyi koruyabilmesi demektir.

Çocuk Sahibi Olamayanlara Etkili Bir Tedavi

Bilindiği gibi yapılan tetkiklerinde hiçbir probleme rastlanılmayan ama buna rağmen çocuk sahibi olamayanlarda akupunktur tedavisi mutlaka denenmelidir. Yoğun olarak karın bölgesine uygulanan bir yöntem olması nedeniyle klasik akupunktur tedavisine göre çok daha etkili olan Mei Zen akupunkturu öncelikle tercih edilmelidir. Hormonal dengeyi regüle ederek, rahim ve yumurtalıklara kan akımını arttırarak, bu sırada oluşan stres, anksiyete ve depresyonu azaltarak etkili olur. Aynı zamanda tedavi sayesinde bağışıklık sisteminin de kuvvetlenmesinin sağlanması önemli bir kazanımdır.

Tüp Bebek Tedavisine Önemli Bir Destek

Mei Zen akupunkturunun önemli etkilerinden biri de tüp bebek tedavisine önemli ölçüde destek olarak tedavinin başarısına katkıda bulunmasıdır. Akupunkturun bu desteği zaten bilimsel olarak birçok araştırmacı tarafından bilimsel olarak ispatlanmıştır. Aynen infertilite tedavisindeki mekanizmalar üzerinden etkili olan bu teknik yoğun olarak karın bölgesine uygulandığından sonuçları daha güzel olmaktadır.

Bu sitede yer alan tüm bilgiler ve görseller kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yazılmış ve kullanılmıştır. Ticari bir amaç barındırmaz. Doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sadece kullanıcının bilgi alması amaçlanmıştır.

BİZE ULAŞIN

ADINIZ SOYADINIZ
TELEFON NUMARANIZ
MESAJINIZ

ÇALIŞMA SAATLERİ

  • Hafta İçi:
  • 10:00-19:00
  • Hafta Sonu(Pazar Hariç):
  • 10:00-15:00